مدل موی کوتاه

با اینکه در گذشته های نه چندان دور اکثریت مردم موی بلند را نماد زیبایی بانوان میدانستند اما امروزه محبوبیت مدل موی کوتاه به دلیل سهولت در مراقبت و شست وشو و عوامل دیگر بسیار زیاد شده است.

اگر شماهم از ظاهر همیشگی موهایتان خسته شده اید و با رنگ کردن مو مخالفید و یا از مواد و رنگ مو های شیمیایی هراس دارید پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید و مدل موی کوتاه خود را انتخاب کرده و زیبایی تان را دو چندان کنید.

اما قبل از آن باید با فرم صورت خود آشنا باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم؟

شکل صورت در واقع چیزی است که شما وقتی به صورت تمام رخ در آینه نگاه می‌کنید به صورت خطوط دور چهره می‌بینید و این خطوط فرمی را ایجاد می‌کند که این فرم شکل صورت شماست. این که چطور و بدون خطا فرم صورت خود را پیدا کنید دو روش دارد که در این مقاله با این روش‌ها آشنا می‌شوید.

این نکته را هم مد نظر داشته باشید که مرزبندی دقیقی میان انواع شکل صورت وجود ندارد و گاهی ممکن است فرم یک صورت در دو دسته بندی مجزا جای بگیرد یعنی هم فرم بیضی شکل داشته باشد و هم فرم قلبی و نتوان آن را به طور کلی در دسته بندی خاصی قرار داد.

شما با مطابقت دادن عکس از زیر با صورتتان به راحتی میتوانید فرم صورت خود را تشخیص دهید اما اگر بازهم دچار تردید بودید از دو روش ساده ای که در ادامه بیان کردیم استفاده کنید.

ساده ترین راهی که میتوانید برای تشخیص فرم صورت استفاده کنید استفاده از آینه است.

آینه‌ای که انتخاب می‌کنید باید بزرگ‌تر از ابعاد صورت باشد و به صورت عمود بر زمین روی دیوار نصب شده باشد و با دیوار زاویه نداشته باشد (آینه‌های مایل نتیجه درستی را به شما نمی‌دهند) به یک مداد لب یا مداد چشم قابل پاک شدن هم نیاز دارید، مدادی انتخاب کنید که نگران خراب شدن آن نباشید اما در حدی باشد که بتوانید با آن خطوط بلند و بزرگی بکشید.

حال برای انجام کار مقابل آینه راست باستید و حرکت نکنید، موها را از روی صورت جمع کنید تا گردی صورت و مرزهای آن کاملا مشخص باشد، سرتان را موازی آینه بگیرید، آن قدر از آینه فاصله بگیرید که دستتان به راحتی به آینه برسد ولی کلیت صورت شما نیز در آینه قابل مشاهده باشد.

مداد لب را بردارید و خطوط دور صورت خود را با مداد دنبال کنید. وقتی کل صورت تمام شد از آینه فاصله بگیرید و فرمی را که با مداد کشیده‌اید بررسی کنید، این فرم صورت شما است.

به دقت به آن نگاه کنید و تصمیم بگیرید که این فرم یک دایره است یا بیضی، مربع است یا مستطیل، قلبی است یا مثلثی. این بخش دشوارترین بخش این روش است چون قضاوت در مورد این فرم می‌تواند دشوار باشد اما می‌توانید از یک دوست هم کمک بگیرید، در هر صورت وقتی نتیجه مشخص شد می‌توانید بر این اساس مدل موی کوتاه خود  یا مدل عینک آفتابی و یا هر چیز دیگری را بر اساس این فرم انتخاب کنید.

جالب‌ترین روش برای اطمینان از درستی نتیجه گیری شما این است که اگر اشتباه تشخیص داده باشید این مدل‌ها به شما نخواهند آمد.

روش دوم تشخیص فرم صورت با اندازه گیری دقیق است

اگر از نتیجه‌ای که در روش قلبی گرفتید مطمئن نیستید می‌توانید روش اندازه‌گیری دقیق را امتحان کنید. برای این کار شما به یک متر انعطاف پذیر و یک کاغذ و خودکار نیاز دارید.

برای مشخص کردن فرم صورت شما باید سه اندازه گیری را انجام دهید. مقابل آینه راست بایستید و متر را در دست خود بگیرید و سه قسمت از صورت را اندازه بگیرید، این سه قسمت عبارتند از عرض بزرگ‌ترین قسمت پیشانی، عرض بزرگ‌ترین قسمت چانه و طول صورت یعنی از ابتدای پیشانی تا انتهای چانه. این سه اندازه را در تصویر زیر می‌توانید ببینید.

حال که اندازه‌ها را گرفته و یادداشت کردید می‌توانید با مقایسه اندازه‌ها فرم چهره خود را به دست آورید. عرض پیشانی و عرض چانه را با هم مقایسه کنید، هرکدام که بزرگ‌تر باشد عرض صورت شما محسوب می‌شود:

 • اگر عرض صورت شما از طول صورت شما بزرگ‌تر باشد و خطوط صورت شما گرد باشد شما صورت گردی دارید اما اگر خطوط صورت زاویه‌دار باشد صورت شما مربعی است.
 • اما اگر طول صورت از عرض صورت بیش از دو سانتی‌متر بزرگ‌تر باشد و خطوط چانه شما گرد باشد شما صورت بیضی شکل دارید اما اگر خطوط چانه زاویه‌دار باشد شما صورت قلبی شکل دارید.

این اندازه‌گیری تصویر درست و دقیقی در مورد شکل صورت شما به شما می‌دهد و با ترکیب دو روش می‌توانید نتیجه درستی درباره فرم صورتتان به دست آورید. در هر حال دسته بندی انواع شکل صورت محدود نیست و ده‌ها مجموعه را می‌توان برای شکل صورت در نظر گرفت پس لزومی ندارد چندان به قوانین فرم صورت پایبند باشید چون گاهی چیزهایی به شما می‌آیند که با هیچ یک از این قوانین قابل توجیه و توضیح نیست.

حال به سراغ جدید ترین و زیبا ترین مدل موی کوتاه برای انواع صورت می رویم.

در ادامه خواهیم دید:

 • مدل موی کوتاه برای صورت گرد
 • مدل موی کوتاه برای صورت کشیده
 • مدل موی کوتاه برای صورت قلبی
 • مدل موی کوتاه برای صورت مربعی
 • مدل موی کوتاه برای صورت بیضی
 • مدل موی کوتاه برای صورت الماسی
مدل موی هیلی بیبر
مدل موی جذاب سلبریتی های معروف
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
مدل موی کوتاه جدید
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
مدل کوتاهی جدید
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
مدل کوتاهی مو زنانه
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
مدل موی باب کوتاه
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
کوتاهی موترند ۲۰۲۲
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
جدید ترین مدل مو های سال ۱۴۰۱
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
مدل موی باب
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
کوتاهی جدید و شیک
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
مدل کوتاهی موی فر
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
مدل کوتاهی برای موی فر
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
جدید ترین مدل مو و شیک ترین مدل موی سال ۲۰۲۲
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
کوتاهیهای ترند سال ۲۰۲۲
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
کوتاهی پسرانه جدید ۲۰۲۲
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
مدل موی خیلی کوتاه زنانه جدید ۱۴۰۱
50 مدل موی کوتاه برای همه صورت ها
مدل موی سلبریتی ها
مدل موی هالزی

سخن پایانی

با توجه به توضیحاتی که در مقاله ذکر شد اگر هنوز هم برای انتخاب بین انواع مدل موی کوتاه سوال دارید و دو دل هستید می توانید از طریق راه های ارتباطی ما با ما در تماس باشید و سوالات خود را مطرح کنید.

همچنین هنرجویان و همکاران عزیز در تمامی رشته های پر طرفدار و پر در آمد زیبایی  نیز می توانند با مراجعه به صفحه آموزش سایت و یا پیج اینستاگرام ما و پس مشاهده نمونه کار های سالن زیبایی نورژا از طریق راه های  ارتباطی برای شرکت در دوره های مبتدی تا تخصصی به صورت خصوصی وعمومی  به دو روش حضوری و آنلاین با مشاورین ما در تماس باشند.

راه های ارتباطی ما

 • از طریق تماس تلفنی  با شماره ۰۹۱۲۸۲۴۲۱۲۷
 • از طریق واتساپ شماره تلفن بالا
 • از طریق دایرکت اینستاگرام سالن زیبایی نورژا
 • از طریق گفت و گوی آنلاین در سایت که در گوشه کناری صفحه به شما نمایش داده می شود
 • از طریق مراجعه حضوری به سالن زیبایی نورژا محدوده کریمخان ولیعصر

آدرس: تهران، بلوار کریمخان، خیابان عضدی جنوبی، روبروی بیمارستان پانزده خرداد، پلاک ۵۲، طبقه ۴

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن